Praktické informace k přijímacím zkouškám na SŠ

Pár praktických rad, jak úspěšně a bez stresu složit přijímačky na Vyšší odbornou školu potravinářskou a Střední průmyslovou školu mlékárenskou Kroměříž

Kde můžeme zaparkovat?

Kde přesně najdu školu?

• Pokud jste u nás ještě nebyli, školu najdete v Kroměříži, ulice Štěchovice 4176/14a.
    GPS souřadnice jsou 49°18’03.8″N 17°22’58.9″E.

Jak se dostanu do školy?

• Vstup do školy z ulice Štěchovice je přes vrátnici a závoru.
  • Na této mapě jsou zaznačena důležitá místa: https://mapy.cz/s/1ughI.
  • Od vrátnice následujte stopy na silnici a chodníku. Vyrazte rovně k mlékárně a před bránou mlékárny pokračujte lehce doprava po chodníku.

Jak najdu správnou učebnu?

• Ve škole bude označena cesta k učebnám, ve kterých se budou zkoušky konat.
  • Na samotných učebnách pak bude vyvěšen jmenný seznam osob, které budou zkoušku v dané místnosti skládat.

Co si mám vzít na přijímačky sebou?

• Psací potřeby, průkaz totožnosti, občerstvení.
  • Zkoušky potrvají poměrně dlouho. V jejich průběhu je proto možné se občerstvit.

Co když něco zapomenu?

• Svět se kvůli tomu nezboří. Budou nachystané náhradní psací potřeby a žízní a hladem u nás také nepadnete. Jen nezapomeňte sami sebe.

Co když z nějakého důvodu nestihnu termín nebo se ho nebudu moci zúčastnit?

• Vše je možné řešit. Jen o tom co nejdříve dejte vědět na nouzový kontakt. Domluvíme se, co a jak.

Jak rychle budu vědět výsledek přijímací zkoušky?

• Byli bychom rádi, kdyby to bylo co nejdříve. Letos jsou však jednotné přijímačky nastaveny tak,
    že výsledky dostaneme až v neděli 28. dubna. Obratem výsledky zveřejníme.

A kde se výsledek vůbec dozvím?

• Sledujte web školy.
  • Dáme také vědět mailem nebo telefonicky.

Co když se mi zrovna ten den nezadaří a testy nevyjdou?

• Nic se neděje. Počítá se lepší výsledek z každého oboru.

Mám ještě další otázky, kde na ně najdu odpovědi?

• Klidně se nám ozvěte. Můžete napsat mail nebo rovnou zavolat přímo k nám do školy.

Stále váhám. Tak kterou školu si vybrat?

• Samozřejmě že nás. 🙂
  • Ale teď vážně – volba školy je zásadní rozhodnutí. My budeme jen rádi, pokud se sejdeme v září
    v naší budově. Vybírejte tak, aby to co nejlépe vyhovovalo vám, a nezapomeňte: většinou je možné přestoupit. Tohle se však jen tak nestává, ale kdyby Vám to u nás nevyhovovalo, víte, co dělat.  Platí to samozřejmě i naopak. 🙂