Veletrh práce a vzdělávání – Kroměříž 2019

12. a 13. listopadu 2019 se v prostorách Domu kultury v Kroměříži uskuteční Veletrh práce
a vzdělávání – Kroměříž 2019
. Veletrh je pořádaný v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Kroměříž, Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje, městem Kroměříž a Informačníma poradenským střediskem Úřadu práce ČR, Kontaktní pracoviště Kroměříž.

Veletrh práce a vzdělávání má žákům 8. a 9. ročníků ZŠ a jejich rodičům pomoci při volbě vzdělávací dráhy a v orientaci mezi středními školami Zlínského kraje, a to v souvislosti s aktuálními potřebami trhu práce a jeho klíčovými profesemi. Prezentovat se budou střední školy Zlínského kraje a firmy, které se středními školami spolupracují a poskytují absolventům pracovní uplatnění. Veletrhu se zúčastní kariéroví a výchovní poradci, veřejnost.

Veletrh bude doplněn ukázkami výrobků, dovednostmi studentů, a také exkurzemi žáků do vybraných průmyslových podniků kroměřížského regionu. Všechny tyto faktory mohou pomoci žákům i jejich rodičům učinit důležité rozhodnutí o jejich dalším studiu a budoucím povolání.

Veletrh je pořádán v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008497, který je spolufinancován z EU prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání 2014 – 2020.