Přehledně: Kdo se vrátí do škol a kdy

Vedení školyAktuality, Úřední deska

Ředitelství VOŠP a SPŠM Kroměříž informuje a aktuálním návrhu vlády ČR na uvolnění škol a školských zařízení:

Před koncem letošního školního roku nebude výuka obnovena v plném rozsahu. Do školy by se ale mohli již příští týden vrátit studenti vysokých škol a 11. května pak studenti posledních ročníků. Starší žáci nastoupí zřejmě až v září, ale první stupeň základních škol by se mohl nepovinně vrátit do lavic už na konci května. V úterý o tom rozhodla vláda ČR.

 

 

  • Již příští týden by se mohli studenti vrátit do budov vysokých škol, ale pouze omezeně ti z posledních ročníků a v počtu nejvýše pěti pohromadě. Mohly by se tak konat například státnice či rigorózní zkoušky.
  • Pokud to vývoj šíření nemoci dovolí, pro maturanty se dveře škol otevřou 11. května a skupinám mladších školáků  25. května. Výuka na prvním stupni bude však s dobrovolnou účastí a bude omezena doporučením, aby se v jedné skupině učilo pouze 15 dětí bez možnosti průběžně složení skupiny měnit. Školní docházka nebude až do konce června povinná. Družiny fungovat nebudou.
  • „Od 11. května budou smět vstoupit do škol studenti závěrečných ročníků, a to výhradě za účelem přípravy na maturitu. Je to ale dle podmínek školy a za dodržení přísných hygienických opatření,“ sdělil na tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga (ANO).

Maturity budou v červnu

Maturitní a závěrečné zkoušky by se měly konat po 1. červnu. „Přesný termín ale bude stanoven podle toho, jak se bude situace vyvíjet v dalších týdnech,” upřesnil Plaga.

V  plném rozsahu se školní výuka do konce roku nevrátí. „Výuka na 2. stupni základních škol bude až do 30. června pokračovat vzdálenou formou,” dodal Plaga. V červnu budou umožněny žákům druhého stupně základních škol a studentům středních škol konzultace či občasné vzdělávací aktivity formou třídnických hodin, vyplývá ze schématu ministerstva školství.

Jakmile získáme další informace, budeme Vás opět informovat.

Ředitelství VOŠP a SPŠM Kroměříž