Proč si vybrat zrovna naši školu?

Důvody, které tě nenechají na pochybách

Špičkové školní vybavení

Jsme škola, která jde s dobou. Proč by se měli studenti učit na technologiích, které se v praxi už desítky let neobjevují? U nás na škole máme skvělé vybavení laboratoří, vlastní mlékárnu (kde se naučíš základní potravinářské postupy) a moderní vybavení máme i v teoretických předmětech.

Vysoká kvalita vzdělání

Čísla o kvalitě vzdělání řeknou víc než holé věty. Úspěšnost maturit je u nás téměř 100 %, takže se nemusíš bát, na maturitu tě připravíme skvěle. A více než 90 % maturantů pokračuje na vysokou školu. U nás prostě získáš vzdělání srovnatelné s gymnáziem a navíc i odborné znalosti z oboru.

Široké uplatnění v potravinářství

Ať si vybereš obor Analýza nebo Technologie, možností uplatnění budeš mít spoustu. Budeš vědět, jak vyrobit sýry a jogurty, ale také pivo, víno či masné výrobky. Naučíš se analyzovat kvalitu potravin a jejich složení. Získáš znalosti biotechnologie, chemie i ekologie. Ovládneš laboratoř i školní poloprovoz – zkrátka vše pro začátek skvělé kariéry.

Pevné spojení s praxí

Přímo ve škole máme školní poloprovoz, kde se budeš učit potravinářské postupy v praxi – třeba sýry se naučíš vyrábět od mléka po výrobek. Analyzovat se budeš učit v moderně vybavených laboratořích. A jako bonus máme partnerské firmy po ČR a Evropě, kam se můžeš vydat na praxi či stáž.
Image

Shrňme si to: dobré uplatnění, moderní vybavení, skvělá praxe přímo ve škole a vysoká úroveň vzdělávání

A co dalšího ti můžeme nabídnout?

Individuální přístup

Ve škole známe jméno každého studenta i studentky a chápeme, že každý z nás má odlišné potřeby a preferuje jiný přístup. Respektujeme osobnost studentů.

Zahraniční praxe

V rámci studia budeš mít několik možností vycestovat na studijní pobyt do zahraničí a získat tak jedinečnou zkušenost. Jestli to uděláš ale bude jen na tobě.

Odborní učitelé

Všichni naši učitelé odborných předmětů jsou kvalifikovanými odborníky, kteří na školu přišli přímo z praxe a dovednosti ti umí skvěle předat.

Jistota zaměstnání

Uplatnění s našimi obory je tak široké, že v současnosti nebudeš mít jakýkoliv problém při hledání zaměstnání. Slovo nezaměstnanost naši absolventi neznají.

Internet na celé škole

Pro studenty máme rychlý Wi-Fi internet po celé škole. Skvělý je pro výuku, ale o přestávce jej používej na Facebook, Instagram nebo cokoliv dalšího.

Bez problémů na VŠ

Nejsme gymnázium, ale na vysokou školu pokračuje 90 % našich studentů. Získáš u nás znalosti i skvělou praxi, takže tě při rozhodování o budoucnosti nebude nic limitovat.

Vzdělávání pro každého

Naše škola není jen střední školou, ale učíme tu i VOŠ či bakalářské studium. Setkáš se tu s odborníky a můžeš zde i pokračovat v dalším studiu.

Minimální náklady

U nás si nebudeš muset kupovat učebnice – naprostou většinu učebnic a studijních materiálů ti zapůjčíme. Pečuj o ně a předej je dál svým nástupcům.

Oprávnění a certifikace

Během studia budeš mít možnost získat několik certifikací a oprávnění. A po studiu si můžeš založit živnost v potravinářství! Se znalostmi od nás to zvládneš.

A co o nás říkají naši studenti?

Image

Je tu super parta a hlavně jako technolog se dostanu do spousty podniků na praxi, kde se toho můžu dost naučit. Nebojím se, že bych nenašel uplatnění.

Martin Pelikán, Technologie potravin

Image

Jsem spokojená, práce v laboratoři je zajímavá a baví mě. Když jdeme na exkurzi, tak vidím, že se učíme to co budeme jednou potřebovat.

Markéta Hučíková, Analýza potravin

aktuálně

Stali jsme se fakultní školou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Stali jsme se jednou ze dvou středních škol ve Zlínském kraji, které se mohou pyšnit titulem Fakultní škola Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Budeme i nadále spolupracovat při organizaci talentových soutěží typu SOČ, odborných soutěží, ročníkových projektů, podávání společných grantových projektů, dalšího vzdělávání středoškolských pedagogů, seminářů, odborných přednášek či kurzů celoživotního vzdělávání. Je to pro nás čest a zároveň velký závazek do budoucnosti.

Kam dál po maturitě?

S maturitou nemají naši studenti problém a zhruba 90 % z nich každý rok pokračuje na vysoké a vyšší odborné školy po celé ČR. Největší část pokračuje přímo u nás na Vyšší odborné škole, kde studenti získají ten nejlepší základ pro praxi.
VOŠP a SPŠM Kroměříž
MENDELU Brno
UTB Zlín
Nástup do práce
Vojenská akademie Vyškov
Jazyková škola
Univerzita Pardubice
VUT Brno

Pořád váháš?

Přijď se podívat na Den otevřených dveří!

podívej se na termíny Dnů otevřených dveří