POTRAVINÁŘSKÁ ŠKOLA Nabízí uplatnění, jako žádná jiná škola. Vybírat si budeš z velkého množství potravinářských oborů, ale klidně můžeš pracovat v chemických či zdravotnických oborech. A nebo pokračuj na vysokou, jako většina tvých budoucích spolužáků.

Na co se můžeš těšit?

Náš Den otevřených dveří je zážitek.

• Mrkneš se do naší minitovárny, kde si vyrobíš vlastní sýr, který si odneseš domů.
  • Víš, jak voní takový koriandr, nebo tymián? Schválně, kolik vůní tvůj nos pozná.
  • Že je citron kyselý asi tušíš. Vyzkoušej, jestli pomocí pár triků dokážeš změnit nejen jeho chuť, ale i pH.
  • Barvy určitě rozeznáš. Ale co kdybychom před tebe postavili 10 zkumavek s různými odstíny červené? Zkus rozeznat i ty nejjemnější rozdíly – potravinář to potřebuje.
  • Nahlédni na svět mikroskopem a sleduj, jak velké věci vypadají v detailu. Prozkoumej červené krvinky, ušlechtilou plíseň hermelínu, nebo droždí, které maminka používá pro ty nejlepší buchty.

Vyber si jeden z termínů

9. a 10. října

Z důvodu aktuálního uzavření SŠ si,prosím, v tomto termínu dohodněte individuálně návštěvu školy. Pište na e-mail ředitele školy: pospisil@vospaspsm.cz

6. a 7. listopadu

Z důvodu trvání nouzového stavu nabízíme v tomto termínu telefonické konzultace s vedením školy,pátek 14,00 -16,00 hod,sobota 10,00 -12,00 hod. Kontakty na vedení školy najdete zde.

4. a 5. prosince

pátek (12:00 až 16:00) a sobota (8:00 až 12:00) Možnost prohlídky školy a individuálních konzultací s vyučujícími za dodržení všech epidemiologických opatření.

8. a 9. ledna

pátek (12:00 až 16:00) a sobota (8:00 až 12:00)

5. a 6. února

pátek (12:00 až 16:00) a sobota (8:00 až 12:00)

Spolupracujeme s těmi nejlepšími

V potravinářství tě čeká skvělá kariéra!

Připrav se na ni s námi.

Široké uplatnění

Po škole můžeš pokračovat na vysokou školu nebo jít rovnou do praxe. Staň se technologem potravin, pracuj v laboratořích nebo si vyber jakýkoliv potravinářský obor.

Špičkové vybavení

Na škole máme vybavení za miliony – od mikroskopů, speciálních lednic až po měřící přístroje a vlastní výrobnu. A všechno si to vyzkoušíš na vlastní kůži.

Spojení s praxí

Přestože naprostá většina maturantů pokračuje na vysokou, nejsme gymnázium. Právě proto tvoří praxe důležitou součást výuky už od prváku.

Přijdeš? Dej nám vědět!

Proč je dobré dát nám vědět předem?

Můžeš samozřejmě přijít i bez přihlášení, když nám ale dáš vědět předem, dokážeme se lépe připravit a všechno pak poběží, jako na drátkách.

Kromě toho, že přihláškou pomůžeš nám, dostane se ti něčeho na oplátku, a to emailu, který ti přistane v poště před konáním akce. Dozvíš se v něm veškeré informace ke Dnu otevřených dveří.

Nemůžeš přijít v nabízeném termínu? Domluv si individuální prohlídku!

Ing. Mgr. Michal Pospíšil

Ředitel školy
    pospisil@potravinarska-skola.cz

Tvé jméno

Tvůj Email

Kolik osob celkem přijde?

Vyber si termín.

Máš nějaký dotaz, na který bys už teď chtěl znát odpověď?

*Vyplněním údajů a odesláním formuláře souhlasíte s jejich zpracováním a uchováním.

Kam máš dorazit?

Busem a po svých

Nejsnáze se k nám dostaneš, když sedneš na autobus do Kroměříže, vystoupíš na zastávce Milíčovo náměstí a během deseti minut lehké chůze dojdeš až k nám (viz mapka).

Pokud chceš přijet autem

Autem ze směru od Brna i od Přerova se vydej po ulici Kojetínské. U školy je k dispozici parkoviště.

Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž

Štěchovice 4176
      767 54 Kroměříž