Jak to u nás vypadá?

Vážení přátelé, čeká nás další sezóna dní otevřených dveří! Přijďte si prohlédnout naše laboratoře,školní mlékárnu, malou výrobnu sýra, salámů nebo pečiva, školní pivovar a další specializované učebny.

Pokud však nestíháte navštívit naše dny otevřených dveří připravili jsme pro Vás alespoň krátkou video prohlídku naší školy. Pokud si ale chcete vše prohlédnout na vlastní oči, budeme rádi, když si rezervujte individuální prohlídku dle vašich možností.

Domluvte si individuální návštěvu

Ing. Mgr. Michal Pospíšil
Ředitel školy
pospisil@potravinarska-skola.cz

Vyber si z našich termínů

6. a 7. října 2023

3. a 4. listopadu 2023

1. a 2. prosince 2023

12. a 13. ledna 2024

9. a 10. února 2024

Na co se můžeš těšit?

Svět pod mikroskopem

Nahlédni na svět mikroskopem a sleduj, jak velké věci vypadají v detailu. Prozkoumej červené krvinky, ušlechtilou plíseň hermelínu, nebo droždí, které maminka používá pro ty nejlepší buchty.

Chemické pokusy přes Bluetooth

Vezmi si s sebou mobil. Pomocí bluetooth technologie k němu připojíme skleněnou elektrodu a můžeš sám změřit pH připravených roztoků.

Test citlivosti smyslů

Schválně, kolik vůní tvůj nos pozná? A co tak správně seřadit 10 zkumavek s různými odstíny červené? Zkus s námi rozeznat i ty nejjemnější rozdíly jako správný potravinář!

Ochutnávka sýrů přímo ze školy

Mrkneš se do naší minitovárny, kde ti ukážeme, jak vyrábíme naše skvělé sýry. Dáme ti i ochutnat, co nikde jinde nekoupíš. Všechno pochází z praxí našich studentů.

ochutnávka školního piva

Naši absolventi pracují i v pivovarech a proto u nás vaříme pivo! Uchazečům ukážeme proces, potřebné vybavení i suroviny - a tatínkovi a mamince dáme ochutnat.

Analýzy mléka

Zajímá tě, z čeho se skládá a co v sobě obsahuje mléko? Přístroj “Julča” ti to řekne - můžeš si vyzkoušet svůj vlastní vzorek mléka nebo ověřit ten náš.

Jsme škola jako žádná jiná!

Jsme chemici, biologové, analytici, potravináři. Naší vášní jsou potraviny, naším jazykem je věda. Zkoumáme, měříme a bádáme - aby byly potraviny bezpečné, chléb nadýchaný a sýr správně vyzrálý.

Hledáme nové členy naší malé rodiny. Kluky a holky, kteří se budou cítit v laboratoři stejně dobře jako ve výrobě. Vydáme se spolu na dobrodružství mikroskopickým světem. Odhalíme tajemství výroby piva, naučíme se péct i vyrábět jogurty.

Pokud v tobě tepe srdce badatele, vše potřebné už máš - zbytek tě naučíme.

Vyzkoušej virtuální prohlídku

Spolupracujeme s těmi nejlepšími

V potravinářství tě čeká skvělá kariéra!

Připrav se na ni s námi

Široké uplatnění

Po škole můžeš pokračovat na vysokou školu nebo jít rovnou do praxe. Staň se technologem potravin, pracuj v laboratořích nebo si vyber jakýkoliv potravinářský obor.

Špičkové vybavení

Na škole máme vybavení za miliony – od mikroskopů, speciálních lednic až po měřící přístroje a vlastní výrobnu. A všechno si to vyzkoušíš na vlastní kůži.

Spojení s praxí

Přestože naprostá většina maturantů pokračuje na vysokou, nejsme gymnázium. Právě proto tvoří praxe důležitou součást výuky už od prváku.

Dej nám vědět, že přijdeš

Proč je dobré dát nám vědět předem?

Můžeš samozřejmě přijít i bez přihlášení, když nám ale dáš vědět předem, dokážeme se lépe připravit a všechno pak poběží, jako na drátkách.

Kromě toho, že přihláškou pomůžeš nám, dostane se ti něčeho na oplátku, a to emailu, který ti přistane v poště před konáním akce. Dozvíš se v něm veškeré informace ke Dnu otevřených dveří.

Nemůžeš přijít v nabízeném termínu? Domluv si individuální prohlídku!

Ing. Mgr. Michal Pospíšil
Ředitel školy
pospisil@potravinarska-skola.cz

Kde se potkáme?

Busem a po svých

Nejsnáze se k nám dostaneš, když sedneš na autobus do Kroměříže, vystoupíš na zastávce Milíčovo náměstí a během deseti minut lehké chůze dojdeš až k nám (viz mapka).

Pokud chceš přijet autem

Autem ze směru od Brna i od Přerova se vydej po ulici Kojetínské. U školy je k dispozici parkoviště.

Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž
Štěchovice 4176
767 54 Kroměříž